İftar Yemekleri

İftar da fazla masrafa gerek yok. Her bütçeye uygun menü alternatifleri oluşturduk. Siz ihtiyacınızı belirleyin biz, ayağınıza getirelim. Ramzan ayı boyunca erken konfirmasyonlarda % 5 indirim kazanmak için acele edin. ( Erken Konfirmasyon süresi minimum 10 Gündür. ) 4 farfkı içerikte hazırlanmış menülerimizi görmek için lütfen müşteri temsilcimizle irtibata geçiniz.

RAMAZAN AYI ve İFTAR YEMEKLERİ

Son zamanlarda ülkemizde gittikçe yayğınlaşan iftar yemekleri davet organizasyonları yapılmaktadır. Bunun yanısıra belediyeler ve bir çok kamu kuruluşu halka açık İftar yemekleri düzenlenmektedir. Kalabalık iftar yemeklerinde insanların aynı duygular içerisinde birlikte yemek yemeleri, mubarek ramazan ayına ayrı bir heyecan ve bütünlük katmaktadır. Eğer sizde kurum veya şahsi olarak iftar yemeği davet organizasyonu planlıyorsanız szilere bir telefon kadar yakınız.

İstanbul genelinde istenilen her türlü mekanda 2.000 kişiye kadar sorunsuz ve profesyonel düzeyde İftar Yemekleri sunabiliyoruz. Ramazan ayı süresince yapılacak tüm İftar Yemeği organizasyonlarınınızda sizlere sağlığınız için dikkate almanızı önerdiğimiz bazı konu başlıklaırnı alt bölümümde inceleyebilirsiniz.

İFTAR YEMEKLERİNDE SAĞLINIZ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSULAR.

1- Bu yıl ki iftar yemekleri yaklaşık 16-17 saatlik bir oruç tutumundan sonra gerçekleşecektir. Bu nedenle uzun süre aç kalınmasından ötürü, dua sonrası yemek başlangıcının su ile yapılması büyük önem taşımaktadır. Orucun açılmasından sonraki ilk 15 dk boyunca hafif olan gıdaları yavaş ve sindirerek yemenizi öneririz.

2- Havaların sıcak olması nedeniyle ağır ve yağlı yemekleri yememenizi veya çok az miktarda tüketmenizi öneririz.

3- İftar Yemeklerinde iftariyelik aperatifler dışında mutlaka çorba tüketmenizde fayda vardır.

4- İftar yemeklerinde gazlı ve asitli içecekleri tüketmemenizi öneririz. Yada yemeğin sonunda az miktarda tüketilmesi sağlığınız açısından önem taşımaktadır.

5- İftar yemeklerinde uzun süreli açlık hissi nedeniyle oluşacak, aşırı hazırlık nedeniyle gereksiz kalori alımından kaçınmalısınız.

6- Razaman ayı boyunca ülkeimizde aşırı derecede israf yapılmaktadır. Bu israfların önüne geçilmesinde her türlü bireysel tutumun ciddi katkısı olacağını hatırlatmak isteriz.

Bu yıl sağlıklı ve mutlu bir ramazan ayı geçirmenizi temenni ederiz. Dualarınız ve savaplarınız bol olsun.

 

[ess_grid settings='{“entry-skin”:”1″,”layout-sizing”:”boxed”,”grid-layout”:”even”,”spacings”:”0″,”rows-unlimited”:”off”,”columns”:”5″,”rows”:”3″,”grid-animation”:”fade”,”use-spinner”:”0″}’ layers='{“custom-image”:{“00″:”821″,”01″:”948″,”02″:”1031″,”03″:”1032″,”04″:”1033″,”05″:”1030″},”custom-type”:{“00″:”image”,”01″:”image”,”02″:”image”,”03″:”image”,”04″:”image”,”05″:”image”},”use-skin”:{“00″:”-1″,”01″:”-1″,”02″:”-1″,”03″:”-1″,”04″:”-1″,”05″:”-1″}}’][/ess_grid]

 

 

Bizimle İletişime Geç

get our latest news

Subscribe Our
Newsletter